Aktualności

„Nasze też są piękne – biblioteki powiatu krasnostawskiego”

Szkolenie stacjonarne  z cyklu  „Nasze też są piękne – biblioteki powiatu krasnostawskiego” skierowane do wszystkich  bibliotekarzy bibliotek publicznych było już drugim spotkaniem wyjazdowym w tym roku.

Tym razem Powiatowa Biblioteka Publiczna w Krasnymstawie i Gminna Biblioteka Publiczna im. Anny Platto w Izbicy zaprosiły bibliotekarzy na szkolenie, które odbyło się 27.09.2023 r. w murach nowej siedziby biblioteki.     

Na szkoleniu gościliśmy Burmistrza Miasta i Gminy Izbica Pana Jerzego Lewczuka, który mówił o historii i walorach turystycznych Miasta i Gminy Izbica. Podkreślał, jak ważna była dla niego potrzeba nowej lokalizacji biblioteki, położonej bliżej centrum Izbicy, aby mieszkańcy mogli mieć łatwiejszy dostęp do zbiorów i oferowanych usług.  Pan Burmistrz mówił, że lubi czytać książki, pochwalił się, co ostatnio przeczytał, ale wybiera te tradycyjne- książki papierowe .

W dalszej części szkolenia Pani dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej im. Anny Platto w Izbicy Edyta Kurek, zapoznała nas w formie prezentacji  z działalnością biblioteki głównej i jej trzech filii bibliotecznych: w Orłowie Drewnianym, w Tarnogórze Kolonii i w Wirkowicach.  Następnie pod czujnym okiem koleżanek z biblioteki w Izbicy odbyły się warsztaty z Bookartyzmu, które tą metodę zabawy z książką wykorzystują  na zajęciach z dziećmi i nie tylko.

W szkoleniu uczestniczył Pan Paweł Kordybacha z Działu Instrukcyjno – Metodycznego WBP w Lublinie, opiekun bibliotek powiatu krasnostawskiego, który zapoznał nas z funkcjonowaniem biblioteki w Płowdiwie (Bułgaria) oraz dla kontrastu  z bogatszą  biblioteką w Reykjaviku (Islandia).

Uwieńczeniem szkolenia było zwiedzanie miejsc znanych  z literatury regionalnej, a związanych z miastem Izbica, pod przewodnictwem Pani dyrektor Edyty Kurek i bibliotekarki Renaty Jarmosz.

Dziękujemy wszystkim bibliotekarzom powiatu krasnostawskiego za wspólnie spędzony czas w miłej atmosferze i wymianę doświadczeń. Dziękujemy Pani dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej im. Anny Platto w Izbicy Edycie Kurek i zespołowi bibliotecznemu: Renacie Jarmosz, Agnieszce Olschowsky – Kitka, Małgorzacie Mąka, Anicie Dudek, Aleksandrze Korowaj i Katarzynie Górnej. Dziękujemy za przekazane materiały promocyjne, za współorganizację szkolenia i za owocnie spędzony czas w gościnnym mieście Izbica.

Możliwość komentowania „Nasze też są piękne – biblioteki powiatu krasnostawskiego” została wyłączona