„Czerwcowe spotkanie z książką i muzyką”

poniedziałek, 20/06/2011

20 czerwca 2011 r. Biblioteka zorganizowała imprezę „Czerwcowe spotkanie z książką i muzyką”, która odbyła się w sali lustrzanej Młodzieżowego Domu Kultury. Licznie przybyłych gości powitała Elżbieta Patyk – dyrektor  Biblioteki. Następnie Elżbieta Kmieć – przewodnicząca Komisji Oświaty i Kultury Rady Powiatu i Andrzej Misiura – członek jury wręczyli 22 nagrody i wyróżnienia laureatom VIII konkursu „Legendy Ziemi Krasnostawskiej”.

Nagrody w kategorii literackiej otrzymali :

Katarzyna Dudek. Szkoła Podstawowa nr 1 w Krasnymstawie, Karolina Gaweł. Szkoła Podstawowa nr 3 w Krasnymstawie, Olga Kasjaniuk. Szkoła Podstawowa w Siennicy Różanej, Julia Matysiak. Szkoła Podstawowa w Małochwieju Dużym, Agata Troć. Szkoła Podstawowa nr 5 w Krasnymstawie.

Nagrody w kategorii plastycznej otrzymali :

Dominika Bakalarczuk. Zespół nr 1 Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Siennicy Nadolnej,  Jakub Klusek. Zespół Szkół nr 5 w Krasnymstawie,  Agata Troć. Zespół Szkół nr 5 w Krasnymstawie,  Hubert Waśkiewicz. Szkoła Podstawowa w Jaślikowie.

Wyróżnienia w kategorii literackiej :

Paulina Bortacka. Szkoła Podstawowa nr 5 w Krasnymstawie, Joanna Berbeć Szkoła Podstawowa w Małochwieju Dużym, Klaudia Dziedzic. Szkoła Podstawowa w Krupem,  Klaudia  Kielech. Szkoła Podstawowa w Siennicy Różanej, Iga Rokita. Zespół Nr 1 Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Siennicy Nadolnej, Monika Słowik. Szkoła Podstawowa w Kraśniczynie, Kornelia Szymańska, Szkoła Podstawowa w Małochwieju Dużym.

Wyróżnienia w kategorii plastycznej :

Kacper Bednaruk. Zespół Szkół nr 5 w Krasnymstawie,  Jakub Fornal. Szkoła Podstawowa w Jaślikowie, Julia Gołębiowska. Zespół Szkół nr 5 w Krasnymstawie,  Sylwia Kawęcka. Zespół Szkół nr 5 w Krasnymstawie,  Dominika Miciuła. Zespół Szkół nr 5 w Krasnymstawie,  Ewelina Sitarz. Zespół Szkół nr 5 w Krasnymstawie.

W drugiej części spotkania  Mariusz Kargul rozmawiał z chełmskim pisarzem Arkadiuszem Sannem o jego najnowszym zbiorze opowiadań „30 milionów za frajer”. Opowiadania poruszają problemy społeczno – obyczajowe, m.in. biedę, głupotę, przemoc czy kontrabandę. Zabarwione świetnym humorem pozwalają zdystansować się do przedstawionych sytuacji lub z nutą sentymentu spojrzeć na czas, który minął bezpowrotnie.

Następnie odbył się „Wiosenny koncert gitarowy”. Wystąpili uczniowie klas gitary Tomasza Kwaśniewskiego z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Krasnymstawie i Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Karola Lipińskiego w Lublinie : Wojciech Kowalczyk, Kamila Suchorab, Wiktora Banach, Franciszek Idzik, Michał Mazuś, Wojciech Banaś, Konrad Grzeszczuk, Damian Olejarczuk, Julia Mirecka. Pięć utworów zagrał Marcin Kozioł student I roku Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku.

Na zakończenie uczniowie wykonali wspólnie trzy kompozycje „Był sobie król”, „Opowieść Żeglarza” oraz „Piraci z Karaibów”.