Zaproszenie na prezentację tomiku poetyckiego.

wtorek, 8/01/2013

Zaproszenie na prezentację tomiku poetyckiego

Iwony Chudoby „okruchy dnia powszedniego”.

Powiatowa Biblioteka Publiczna, Wydawnictwo TAWA, Chełmska Grupa Literacka „Lubelska 36” zapraszają na prezentację tomiku poetyckiego

Iwony Chudoby „okruchy dnia powszedniego”.

Spotkanie odbędzie się dnia 14 stycznia 2013 r. o godz. 1630

w Bibliotece Powiatowej, ul. Piłsudskiego 5a.

Iwona Chudoba – (z domu Zieleńczuk) z urodzenia krasnostawianka, z wyboru mieszkanka Chełma. Absolwentka Liceum Medycznego w Chełmie i Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Białej Podlaskiej. Pielęgniarka w chełmskim szpitalu. Od 2006 r. należy do Chełmskiej Grupy Literackiej „Lubelska 36”. Debiutowała w 2002 r. wierszem opublikowanym w medycznym biuletynie branżowym. Potem przyszła pora na prasę literacką („Egeria”, „Nestor”) i własne tomiki poetyckie : Okrętem marzeń (2007 r.), Oderwana od cienia (2009 r.), Oczy czasu (2010 r.) i Otulone alabastrem (2011). Jej utwory znalazły się w wielu almanachach i antologiach poetyckich.

Wciśnięta w codzienne role matki, żony, pielęgniarki z trudem znajduje czas na szczerą rozmowę z samą sobą, a w konsekwencji z czytelnikiem. W swoich wierszach chce śnić szczęśliwie i tymi szczęśliwymi snami dzielić się  z innymi. Czasami  wymykają się one poza realny wymiar, przywołują przeszłość, a niekiedy wybiegają na spotkanie przyszłości. Jak dobrze, że świadomość istnienia kogoś obok dodaje otuchy i że są kwiaty, które nigdy nie więdną. Wystarczy, że ktoś weźmie ją jutro za rękę… – tylko czy będzie miał czas w okruchach dnia powszedniego?

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy !