Wystawa malarstwa Tomasza Maćkiewicza

czwartek, 7/02/2013

W czwartkowe popołudnie 7 lutego 2013 r. do Biblioteki przybyło wielu gości, wśród nich :  Wójt Gminy Siennica Różana Leszek Proskura, Przewodniczący Rady Gminy Waldemar Nowosad, mieszkańcy gminy Kraśniczyn i Siennica Różana,  rodzina, sąsiedzi i znajomi artysty.

Na wystawie zaprezentowano 20 prac malarskich „człowieka z pasją” Tomasza Maćkiewicza, który urodził się  w Krasnymstawie. Aktualnie mieszka we wsi Boruń, położonej pomiędzy gminą Siennica Różana, a gminą Kraśniczyn. Z zawodu jest policjantem, na co dzień pracuje jako dzielnicowy gminy Kraśniczyn. Swoje prace wykonuje suchą pastelą. Obrazy prezentowane na wystawie namalował w ciągu ostatnich dwóch miesięcy. Inspiracje do swoich prac czerpie z kontaktów z ludźmi, krajobrazów gmin i własnej wyobraźni.  Pan Tomasz mówił, że malowanie uspokaja go i w ten sposób odreagowuje po codziennej niełatwej  pracy.

Goście mogli wypróbować ciasta i pączki, które upiekły panie z Koła Gospodyń, a następnie posłuchać Zespołu Śpiewaczego, który działa przy Kole Gospodyń w Boruniu

Wystawę prac malarskich można oglądać do 28 lutego w godzinach pracy Biblioteki.