arch2015

Malarstwo Iwonny Drozd, 30 numer Czasopisma Nestor

26 lutego w Bibliotece otwarto wernisaż wystawy malarstwa Iwonny Drozd. Na ekspozycji zaprezentowano 49 obrazów olejnych. Malarka urodziła się w Puławach, po studiach na Akademii Rolniczej przyjechała do Chełma. Pracowała w Wojewódzkim Ośrodku Doradztwa Rolniczego. Była jednym z redaktorów gazety „Rolnicze Wieści”. Sama robiła okładki, pisała tytuły, rysowała drobne żarciki.

Maluje od 2000 roku. Ukończyła Instytut  Sztuki UMCS na Wydziale Malarstwa. Jej mentorką jest Teresa Chomik-Kazarian, artysta plastyk, pedagog, animator kultury prowadząca „Dom Pracy Twórczej w Uhrze”, o której malarka mówiła : „To Ona nauczyła mnie warsztatu, nauczyła jak patrzeć, jak wyrazić na płótnie to co drzemie w moim wnętrzu. Zorganizowała pierwszą moją wystawę.  Zapraszając mnie na plenery malarskie spowodowała, że zaczęłam się rozwijać jako malarka”.

Malowanie, plenery, spotkania z artystami, ale też wernisaże i ciepło płynące od  życzliwych ludzi nadają sens oraz są sposobem na życie Iwonny Drozd. Obrazy wystawiała na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych. Otrzymywała nagrody i wyróżnienia, najważniejszą jest III nagroda na Ogólnopolskim Biennale Dąbrowa Górnicza 2012 za obraz „Nad Bugiem II”. Przewodniczący Jury prof. AJD Leon Maciej z Częstochowy napisał : „Zachwycające krajobrazy Iwonny Drozd, ukazujące południowo-wschodnie tereny Polski, prezentują odważne ale dojrzałe i finezyjne malarstwo tej artystki.”

Podziękowania artystce przekazała burmistrz Krasnegostawu Hanna Mazurkiewicz, naczelnik Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego Aleksandra Stachula i sekretarz powiatu Wojciech Hryniewicz. Nie zabrakło gratulacji od przewodniczącego Rady Miasta Edwarda Kawęckiego i radnych miasta, od radnego powiatowego Mirosława Księżuka oraz przyjaciół i znajomych malarki.

Zebrani wysłuchali kilku utworów w wykonaniu tria saksofonowego ze Szkoły Muzycznej w Krasnymstawie, pod kierunkiem Andrzeja Flisa.

Następnie redaktor naczelny Andrzej Misiura zaprezentował 30 numer Czasopisma Artystycznego Nestor. W tym numerze przeczytamy między innymi o rzeźbie Chrystusa Ukrzyżowanego z kościoła pojezuickiego w Krasnymstawie, o ks. prałacie dr Janie Lipskim, o Leonidzie Gawryłowie, o pacyfikacji Kolonii Czysta Dębina, o szlaku bł. ks. Zygmunta Pisarskiego, a także poezję, recenzje książek.

Nakład jest sponsorowany przez Urząd Miasta Krasnystaw oraz Starostwo Powiatowe w Krasnymstawie.

no images were found

Możliwość komentowania Malarstwo Iwonny Drozd, 30 numer Czasopisma Nestor została wyłączona