arch2015

Obraz, muzyka i słowo

28 kwietnia 2015 r. licznie zgromadzeni  goście uczestniczyli w promocji najnowszego 31 numeru Czasopisma Artystycznego „Nestor”.

Spotkanie rozpoczął wernisaż wystawy malarstwa Renaty Boguszewskiej. Malarka ukończyła studia na UMCS w Lublinie, gdzie otrzymała z wyróżnieniem dyplom z malarstwa w pracowni prof. Ryszarda Lisa. Obecnie mieszka w Siedliszczu koło Chełma, gdzie pracuje jako nauczycielka przedmiotów artystycznych na różnych poziomach nauczania. Jest organizatorką plenerów i warsztatów dla dorosłych oraz młodzieży uzdolnionej artystycznie. Zajmuje się projektowaniem wnętrz. Jej prace prezentowane były na wystawach indywidualnych oraz poplenerowych w kraju i za granicą.

W „Galerii Collegiata” zaprezentowano 26 obrazów przyrody i architektury namalowanych techniką akrylową, olejną i pastelem suchym. Prace można oglądać do końca maja w godzinach pracy biblioteki.

W imieniu samorządu miasta podziękowania artystce przekazali przewodniczący Rady Miasta Edward Kawęcki i zastępca burmistrza Krasnegostawu Robert Kościuk. W imieniu samorządu powiatu kwiaty wręczył sekretarz starostwa powiatowego Wojciech Hryniewicz.

Goście wysłuchali mini koncertu w wykonaniu uczniów Państwowej  Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Krasnymstawie. Na flecie i gitarze zagrali  : Wiktora Banach, Inga Kokuszko, Magda Maciejewska, Patrycja Słotwińska, Szymon Antoniak. Uczniów przygotowali Zyta Krużel i Tomasz Kwaśniewski.  W podziękowaniu za występ drobne upominki młodym artystom wręczyli Edward Kawęcki i Robert Kościuk.

Następnie Andrzej Misiura, redaktor naczelny, zaprezentował zebranych 31 numer Czasopisma Artystycznego „Nestor”. Goście otrzymali najnowszy numer, w którym przeczytamy między innymi : reportaże, wspomnienia, felietony, relacje, recenzje, poezję bałkańską i polską. Zapraszamy do lektury.

Nakład czasopisma jest sponsorowany przez Urząd Miasta Krasnystaw i Starostwo Powiatowe w Krasnymstawie.

no images were found

Możliwość komentowania Obraz, muzyka i słowo została wyłączona