arch2015

Nowa usługa za darmo : „Wolne Lektury” w katalogu Powiatowej Biblioteki Publicznej w Krasnymstawie.

Biblioteka Powiatowa w Krasnymstawie oprócz informacji o zbiorach bibliotecznych w katalogu internetowym oferuje jednocześnie dostęp do darmowych e-booków  : http://www.krasnystaw-pbp.sowwwa.pl

Od października 2015 r. wzbogacamy zbiory w naszym katalogu on-line o informacje pochodzące z internetowej biblioteki „Wolne Lektury”, prowadzonej przez fundację Nowoczesna Polska.

W zbiorach „Wolnych Lektur”  znajduje się ponad 2 tys. darmowych utworów, w tym wiele dzieł klasycznych, lektur szkolnych i kilkaset audiobooków. Wszystkie utwory zostały profesjonalnie opracowane i opatrzone przypisami.

Już teraz można je swobodnie pobrać na dowolne urządzenie (PC, tablet, smartfon, odtwarzacz mp3) oraz bez żadnych ograniczeń czytać, słuchać a nawet udostępniać innym. Liczba tytułów „Wolnych Lektur” stale rośnie, bo dostarczają je sami cyfrowi bibliotekarze.

Pobieranie plików jest całkowicie darmowe, dostępne przez 24 godziny na dobę dla wszystkich użytkowników naszego katalogu on-line.

Czytelnik, który przykładowo wpisze w wyszukiwarce „Chłopi” Reymonta, uzyska informacje o zbiorach tradycyjnych, dostępnych w bibliotece powiatowej oraz informację o dokumencie w formie elektronicznej. Jest to opis dzieła dostępnego z „Wolnych Lektur”, który można pobrać w całości lub we fragmentach w jednym z natywnych formatów dla e-czytników (.epub, .mobi) lub jako PDF.

Jeżeli dostępna jest wersja audio – pojawia się symbol nutki – możliwe jest odsłuchanie utworu.

Cały zasób „Wolnych lektur” można odszukać wpisując w „tytuł serii” hasło : wolne lektury

Strona domowa utworu – przenosi na stronę www.wolnelektury.pl

Projekt „Wolne Lektury” fundacji Nowoczesna Polska realizowany jest we współpracy z Biblioteką Narodową, Biblioteką Śląską oraz Biblioteką Elbląską pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. W Komitecie Honorowym Wolnych Lektur zasiadają: prof. Maria Janion, prof. Grażyna Borkowska, prof. Przemysław Czapliński, prof. Mieczysław Dąbrowski, prof. Ewa Kraskowska, prof. Małgorzata Czermińska, prof. Jerzy Jarzębski i prof. Piotr Śliwiński.

no images were found

Możliwość komentowania Nowa usługa za darmo : „Wolne Lektury” w katalogu Powiatowej Biblioteki Publicznej w Krasnymstawie. została wyłączona