arch2015

Jak samodzielnie zapisać się do biblioteki ?

SAMOOBSŁUGOWY ZAPIS DO BIBLIOTEKI JEST BARDZO PROSTY,

A SYSTEM PODPOWIADA KROK PO KROKU, CO NALEŻY ZROBIĆ,

ABY DOKONAĆ REJESTRACJI!

ZDALNEGO ZAPISU DOKONAĆ MOŻNA W DOWOLNYM CZASIE

I Z DOWOLNEGO KOMPUTERA PODŁĄCZONEGO DO INTERNETU!

Co trzeba zrobić, aby zdalnie zapisać się do biblioteki? :

1.     Wejść na stronę internetową www.pbp_krasnystaw.pl i wybrać „Katalog”,

2.       Wybrać opcję „zaloguj” /na górze ekranu/ lub zakładkę „konto”, a następnie przycisk „ZAPISZ SIĘ”.

3. Po wypełnieniu krótkiego formularza z koniecznymi przy zapisie do biblioteki danymi, system biblioteczny na podany przez zapisującego się adres e-mailowy, automatycznie wysyła prośbę o potwierdzenie rejestracji konta (operacja ma na celu wykluczenie internautów, którzy wprowadzili nieprawdziwe dane do formularza). Przychodząca wiadomość informuje czytelnika o numerze IP komputera, z którego dokonano rejestracji oraz o danych osobowych wpisanych do formularza. Po kliknięciu na podany w e-mailu odnośnik aktywowane jest konto czytelnika.

4. W bibliotece w komputerowym systemie obsługi wypożyczeń pojawiają się konta czytelników, którzy zapisali się w trybie zdalnym. W przypadku braku potwierdzenia akceptacji przez czytelnika przez dłuższy okres czasu, bibliotekarz może skasować niepotwierdzoną rejestrację.

5. Jeżeli czytelnik potwierdza aktywację konta, w katalogu internetowym biblioteki, pojawia się komunikat : Kod potwierdzający został przyjęty. Dalsze informacje zostaną wysłane na Twój adres e-mail.

Następnie system generuje hasło dostępu do katalogu i wysyła ponownie mail z informacją. Czytelnik ma możliwość zmiany hasła po pierwszym logowaniu.

6. Czytelnicy zapisani w sposób zdalny mogą już rezerwować i zamawiać książki. W celu odebrania książek należy wybrać się do biblioteki, gdzie bibliotekarz wyda Czytelnikowi kartę biblioteczną. W celu potwierdzenia danych osobowych należy mieć przy sobie ważny dokument tożsamości.

Zapraszamy do korzystania z funkcji zdalnego zapisywania się do biblioteki i korzystania z szerokiej oferty książek z zakresu literatury pięknej, popularnonaukowej i naukowej, czasopism i gazet, które dostępne są w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Krasnymstawie.

Możliwość komentowania Jak samodzielnie zapisać się do biblioteki ? została wyłączona