arch2015

Promocja książki „Kazimierz Krakowiak kapłan z powołania”

W piątkowe popołudnie 20 listopada 2015 r. Sławomir Franc zaprezentował swoją książkę „Kazimierz Krakowiak kapłan z powołania”.

Sławomir Franc urodził się w Kraśniku. Od dwudziestu lat mieszka i pracuje w Krasnymstawie.  Studia wyższe odbył na UMCS w Lublinie. W 2014 roku uzyskał stopień naukowy doktora nauk społecznych w dyscyplinie naukowej – politologia.

Na spotkanie przybyli znakomici gości : Senator RP Józef Zając, prorektor PWSZ w Chełmie Beata Fałda, Starosta Janusz Szpak,  radny powiatu Mirosław Księżuk, ksiądz prałat Piotr Kimak,  ksiądz dziekan Henryk Kapica, rodzina, przyjaciele, znajomi autora oraz goście z Kraśnika.

Zebranych powitała dyrektor biblioteki Elżbieta Patyk. Następnie głos zabrał ksiądz prałat Piotr Kimak, kolega kursowy księdza Krakowiaka i jego wieloletni przyjaciel. Wywiad z księdzem prałatem znajduje się w książce. Wiersze Lucyny Franc dedykowane księdzu Krakowiakowi zaprezentowały : Janina Młynek, Weronika Pacyna, Julia Gleń i Emilia Bojarczuk z  Pracowni Teatralnej MDK. Autor książki Sławomir Franc opowiedział zebranym jak doszło do powstania biografii i jak przebiegała praca nad książką. We wstępie napisał: „Praca duszpasterska ks. Kan. Kazimierza Mieczysława Krakowiaka, który całe swoje życie poświęcił innym ludziom, bezsprzecznie zasługuje na chwilę uwagi oraz skłania do refleksji. Człowiek ten pomimo wielu dokonań należy do grona tych  skromnych kapłanów, którym nie stawia się pomników i nie funduje pokaźnych tablic pamiątkowych. Pozostaje jednak po nich  coś o wiele bardziej cennego, mianowicie dobre wspomnienia w ludzkiej pamięci. Praca u podstaw, chęć czynienia dobra i prawdziwe poświęcenie  połączone z powołaniem zawsze zostanie dostrzeżone, choć nie zawsze od razu. Takie właśnie było życie ks. Kazimierza, który jako kapłan kroczył drogą nienależącą do łatwych. Jego działalność na rzecz lokalnych społeczności przyniosła wiele dobrego, nie tylko w sferze duchowej. Ten wspaniały gospodarz pozostawił również całkiem pokaźną spuściznę materialnych pamiątek swojej działalności”.

Dr hab. Marek Klimek w swojej recenzji napisał między innymi : „Publikacja składa się z 7 rozdziałów obejmujących chronologicznie wszystkie najważniejsze etapy życia i posługi kapłańskiej ks. Krakowiaka, uzupełnionych wstępem, zakończeniem i bibliografią. Cennym ubogaceniem biografii jest zbiór fotografii obrazujących życie i działalność księdza. Należy podkreślić wielką dbałość i troskę Autora opracowania o zachowanie pamięci o księdzu i o wielu faktach z Jego życia dla przyszłych pokoleń… Niezwykle cennym materiałem, wiele wnoszącym do opracowania, były również relacje i wspomnienia osób, które osobiście znały księdza Krakowiaka”.

Gratulacje i podziękowania przekazali autorowi : Senator Józef Zając, Starosta Janusz Szpak oraz  brat księdza Krakowiaka Janusz Krakowiak.

Zebrani otrzymali książki z dedykacją autora.

Zapraszamy do lektury.

no images were found

Możliwość komentowania Promocja książki „Kazimierz Krakowiak kapłan z powołania” została wyłączona