arch2015

„Sztuka nierzeczywista Tomasza Maćkiewicza”

17 grudnia 2015 roku w Bibliotece odbył się wernisaż wystawy malarstwa Tomasza Maćkiewicza. Malarz urodził się w Krasnymstawie.  Jego przygoda z malarstwem zaczęła się pod koniec lat 90-tych, po raz pierwszy wystawił swoje prace w Warszawie.

Od kilku lat mieszka we wsi Boruń w gminie Siennica Różana. Pracuje w policji. Ta bardzo trudna i odpowiedzialna służba daje mu wiele satysfakcji zawodowej, ale wymaga również odpoczynku i znalezienia alternatywy na spędzanie wolnego czasu. Jego pasją stało się malarstwo.

Na wystawie zaprezentowano kilkanaście abstrakcyjnych prac namalowanych akrylem. Przedstawiona na obrazach kompilacja barw odzwierciedla emocje, które towarzyszą artyście w czasie pracy z ludźmi. Pytany o inspiracje do swoich prac cytuje sentencję Seneki „wszelka sztuka jest naśladowaniem natury” i  S. I. Leca „Nie mam nic przeciw malarstwu bezprzedmiotowemu, byleby tylko podmiot malarza było widać”

Na wystawę przybyło wielu gości, gratulacje złożyli wójt gminy Siennica Różana Leszek Proskura, przewodniczący Rady Miasta Edward Kawęcki, sekretarz powiatu Wojciech Hryniewicz, a także wielu innych gości z terenu powiatu i gminy Siennicy Różana.

Miły akcentem był występ zespołu śpiewaczego „Wrzos” z Borunia, któremu akompaniował Zbigniew Wolanin.

Wystawę można oglądać do 8 stycznia 2016 r. w godzinach pracy biblioteki.

Zapraszamy!

no images were found

Możliwość komentowania „Sztuka nierzeczywista Tomasza Maćkiewicza” została wyłączona