38. numer czasopisma „NESTOR”

czwartek, 2/02/2017

Wernisaż wystawy malarstwa Doroty Przemorskiej

oraz promocja 38. numeru czasopisma „Nestor”

31 stycznia 2017r. w Bibliotece odbyła się promocja 38. numeru Czasopisma Artystycznego „Nestor”. Do tradycji spotkań z „Nestorem” należą wernisaże malarstwa. Tym razem swoje obrazy szerszej publiczności  zaprezentowała krasnostawianka Dorota Przemorska. Na wystawie znalazło się 24 obrazy malowane techniką olejną. Tematem prac jest głównie architektura obrazująca miejsca, w których była autorka. Malarka ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Zamościu, a następnie Wychowanie Plastyczne na Politechnice Radomskiej. Zajmuje się działalnością gospodarczą niezwiązaną ze sztuką.

Podziękowania złożyła Burmistrz  Krasnegostawu Hanna Mazurkiewicz i Przewodniczący Rady Miasta Edward Kawęcki. Gratulacje i kwiaty przekazała Aleksandra Stachula z wydziału oświaty i kultury starostwa powiatowego.

Wystawę malarstwa można oglądać w Galerii Collegiata do 25 lutego br.

Następnie redaktor naczelny Andrzej Misiura zaprezentował nowy 38. numer Czasopisma Artystycznego „Nestor”. Na 100 stronach przeczytamy wiele ciekawych artykułów związanych z ziemią krasnostawską,  o czym mówili  autorzy obecni na spotkaniu: Lech Dziedzic, Leszek Janeczek, Sławomir Franc, Lucjan Cimek, Marzena Podkościelna, Wiesław Krajewski. Goście mogli porozmawiać z autorami i redakcją czasopisma oraz otrzymać egzemplarz Nestora.

Sponsorem numeru jest Starostwo Powiatowe w Krasnymstawie i Urząd Miasta Krasnystaw. Zapraszamy do lektury.