Spotkanie z Magdą Stachulą-relacja.

poniedziałek, 31/07/2017

„Anonimowość w dzisiejszym świecie to fikcja” .

27 lipca 2017r. w Bibliotece z licznie zgromadzonymi czytelnikami spotkała się Magda Stachula, aby porozmawiać o jej najnowszym thrillerze psychologicznym „Trzecia”. Z pisarka rozmawiała Elżbieta Patyk. Goście mogli dowiedzieć się między innymi o tym, że pierwsza książka „Idealna” została już przetłumaczona na język czeski, a w październiku będzie jej czeska premiera. W trakcie wywiadu Magda Stachula mówiła między innymi: „Bardzo spodobało mi się pisanie. Cieszę  się, że odnalazłam swoją drogę. Piszę pięć, sześć godzin dziennie, a potem jestem mamą”. Na pytanie o dialog z czytelnikiem powiedziała: „Każdy czytając książkę przepuszcza ją przez swoją wrażliwość, myśli, przez swoje doświadczenia, oczekiwania, przez to, co jest w nim. Każda historia wyzwala inne uczucia. Kiedy piszę dochodzi do głosu moje inne ja, piszę o mrocznych rzeczach, o tym co jest w życiu przerażające, a w życiu codziennym jestem spokojną osobą. Pisanie jest jak ekshibicjonizm, ukazuje emocje i myśli autora”. Pisarka mówiła też, co było impulsem do napisania „Trzeciej”: „Miałam taką myśl, co by się stało, gdyby na psychoterapię do psychoterapeutki przyszła kobieta wyglądająca identycznie jak ona”. W książce istotną rolę odgrywają media społecznościowe i ich wpływ na nasze życie. Anonimowość w dzisiejszym świecie to fikcja. Jeżeli umieszczamy w sieci jakąkolwiek informację o sobie, zdjęcia, to już tam zostaje i  może zostać wykorzystane przeciwko nam. Podobna historia, jak w książce może się przydarzyć każdemu z nas. Na okładce książki czytamy: „Najpierw był błysk flesza – ktoś zrobił jej zdjęcie z ukrycia. Później usłyszała tajemniczy głos w mieszkaniu. Potem ktoś stał pod jej drzwiami. Nasłuchiwał. Eliza jest psychoterapeutką. Podczas wielogodzinnych sesji zagląda w głowy swoich pacjentów. Pewnego dnia orientuje się, że ktoś ją śledzi. Teraz to do jej życia zagląda obcy człowiek. Kiedy Eliza szuka pomocy, nikt jej nie wierzy. Tymczasem on już wie o niej wszystko. Ma listę. Eliza jest na niej trzecia.”

Na koniec rozmowy pisarka zapowiedziała, że ma już pomysł na kolejny thriller psychologiczny i zacznie go pisać po wakacjach.

Podziękowania i kwiaty wręczyła pisarce dyrektor biblioteki Elżbieta Patyk, Sekretarz Powiatu Wojciech Hryniewicz oraz Sekretarz Urzędu Miasta Krasnystaw Krzysztof Gałan. Czytelnicy mogli porozmawiać z pisarką i otrzymać osobistą dedykację na książce. Zapraszamy do lektury. Książka jest dostępna w trzech egzemplarzach, ale z powodu zainteresowania czytelników trzeba  ją wcześniej rezerwować.