Nowości

Nowości – wrzesień 2017

Jedyna miłość razy dwa – Taylor Jenkins Reid. Warszawa: Amber, 2016.

Nowa powieść autorki Rozstańmy się na rok

„Właśnie kończymy z narzeczonym kolację, kiedy dzwoni mój mąż.
Mężczyzna, którego kochałam od siedemnastego roku życia. Mężczyzna, po którym zostałam wdową, gdy jego helikopter runął do Pacyfiku, a on przepadł bez śladu.
Jesse.
– Emma – mówi. – To ja. Żyję”.
Byli zakochani do szaleństwa. Najszczęśliwsze małżeństwo świata.
Właśnie mieli świętować pierwszą rocznicę ślubu, kiedy helikopter Jessego zniknął nad oceanem…
Emma czekała. Przez trzy lata. I nagle znów się zakochała. Znów jest szczęśliwa. Wkrótce wyjdzie za mąż. I wtedy wraca Jesse…
Kto jest jej jedyną miłością?
I co to znaczy kochać naprawdę?
Emma wie, że powinna posłuchać serca. Rzecz w tym, że nie wie, co jej ono mówi…

„Polecam dla tych, którzy uwielbiają Emily Giffin, chociaż muszę szczerze przyznać, że Taylor Jenkins Reid zdecydowanie lepiej opisuje uczucia i to, co się dzieję w sercu i mózgu kobiety”.
lubimyczytac.pl

Księgarnia spełnionych marzeń – Katarina Bivald. Warszawa: Amber, 2016.

Sara ma dwadzieścia osiem lat i nigdy nie wyjeżdżała ze Szwecji. Podróżowała tylko w wyobraźni – wraz z bohaterami książek. Teraz przyjmuje zaproszenie Amy, swojej sześćdziesięciopięcioletniej przyjaciółki z małego miasteczka w Iowa. Nigdy jej nie spotkała, ale obie kochają książki i od dwóch lat piszą do siebie listy.
Na miejscu wita ją jednak tragiczna wiadomość: Amy nie żyje.
Sara jest sama, gdzieś na końcu świata. W tym dziwnym uśpionym miasteczku są jednak ludzie, których dobrze zna – z listów Amy. Postanawiają zaopiekować się zagubioną dziewczyną. Sara po raz pierwszy ma prawdziwych przyjaciół. Po raz pierwszy czuje, że znalazła swoje miejsce na ziemi.
A może i miłość?
Ale jej wiza niedługo straci ważność…

Księżniczka z bajki – Nicole Jordan. Warszawa: Amber, 2017.

Mężczyźni ze słynącego ze skandali rodu Wilde’ów łamią konwenanse i damskie serca. Lecz szukają prawdziwej miłości – jak legendarni kochankowie…

Markiz Ashton Wilde nie myśli o ożenku, lecz jego siostra ma co do niego zgoła inne plany. Wyprawia wspaniały bal i zaprasza swą przyjaciółkę Maurę, by przedstawić ją bratu.

Maura przybywa do pałacu nie po to, by znaleźć męża. Ma nadzieję spotkać tu człowieka, który zrujnował reputację jej ojca, i wyrównać z nim rachunki. Lecz jej plan nie przewidywał, że będzie musiała wyruszyć w niebezpieczną podróż… w towarzystwie czarującego i zuchwałego markiza Wilde’a…

Paryska nieznajoma – Santa Montefiore. Warszawa: Świat Książki, 2016.

Za zamkniętymi drzwiami od lat skrywa się prawda…

Świat Antoinette rozsypał się na kawałki: jej mąż, mężczyzna, którego kochała, odkąd sięga pamięcią, zginął tragicznie w wypadku. Był jej opoką, człowiekiem, do którego zwracała się po miłość i po wsparcie, człowiekiem, którego znała lepiej niż samą siebie. Przynajmniej tak jej się zdawało…

Przybywszy bowiem do kamiennego kościoła na pogrzeb George’a, widzi nieznajomą kobietę. I w tej chwili dzień, w którym miała zamknąć drzwi dzielące ją od przeszłości, stał się dniem, gdy jej dotychczasowy świat wali się w gruzy.

Phaedra także kochała George’a i musiała zjawić się na jego pogrzebie. Poznała go niedawno, ale łączyły ją z nim więzy mocniejsze od wszystkich, jakich zaznała wcześniej. Teraz, siedząc przed jego żoną, wie, że to co niebawem ujawni, na zawsze zmieni ich życie…

Willow – Virginia C. Andrews. Warszawa: Prószyński Media, 2017.

Po raz pierwszy w Polsce! Poznaj losy rodziny de Beers.

„Willow” to pierwszy tom nowej sagi V.C. Andrews. Willow de Beers jest dzieckiem adoptowanym, żyjącym w bolesnym rozdarciu pomiędzy ukochanym tatą a egoistyczną, bezwzględną matką, od której dowiaduje się, że jest córką pacjentki swojego ojca, wziętego psychiatry.
Kiedy po śmierci rodziców Willow znajduje pamiętnik ojca, poznaje dalszy ciąg rodzinnego sekretu, który burzy podstawy jej świata. Aby poskładać go na nowo, rzuca studia i jedzie do Palm Beach tropem rodzonej matki. Tam, pod pozorem badań nad bogatą elitą, próbuje do niej dotrzeć i dowiedzieć się prawdy.
Bajeczny blichtr Florydy jest w stanie olśnić każdego. Kiedy na horyzoncie pojawia się młody prawnik Thatcher Eaton, Willow wdaje się w gorący romans w cudownej scenerii. Ale mroczne tajemnice nie pozwalają o sobie zapomnieć, a złudny blask szczęścia nie jest w stanie ich przyćmić…

Bosacka po polsku: nowoczesne przepisy kuchni polskiej – Katarzyna Bosacka. Poznań: Publicat, 2016.

„Kuchnia polska to jest to! Różnorodna, arcysmaczna, coraz bardziej nowoczesna. Zmienia się tak samo dynamicznie jak nasz kraj i bez kompleksów wytrzymuje konkurencję najbardziej znanych kuchni europejskich.

W ostatnich latach wydano wiele książek znakomitych szefów kuchni propagujących nowoczesną kuchnię polską, ale często są to propozycje nie dla kucharzy amatorów, ale dla zaawansowanych, wyposażonych w kosmiczny sprzęt. Trudno w przeciętnym polskim M3 operować ciekłym azotem, pistoletem wędzarniczym, strzelającym cukrem czy maszyną sous vide. Moja książka jest dla tych wszystkich, którzy mają w kuchni sprzęt podstawowy – nóż, deskę do krojenia, garnek i blender. Którzy kochają tradycyjną kuchnię polską, ale chcą zaskoczyć siebie i gości dobrze znanymi daniami przyrządzonymi i podanymi inaczej. Zatem noże w dłoń, para buch, wyobraźnia w ruch! Witajcie w świecie kolorowych pierogów, tatara z lubczykiem i śledzi z kawiorem. Niech smak pstrąga w maku i tęczowych gołąbków będzie z Wami!”
Kasia Bosacka

Diagnozowanie kompetencji społecznych dzieci w wieku przedszkolnym i młodszym szkolnym – Maria Deptuła, Agnieszka Misiuk. Warszawa: Wydaw. Naukowe PWN, 2016.

Książka dostarcza rzetelnej wiedzy na temat kompetencji społecznych i ich znaczenia dla funkcjonowania dziecka w otoczeniu społecznym. Omówiono w niej narzędzia ułatwiające nauczycielom diagnozę kompetencji społecznych dzieci w wieku przedszkolnym i młodszym szkolnym.
Przedstawiono także propozycję sposobów poznawania umiejętności współpracy dzieci w młodszym wieku szkolnym z perspektywy dziecka, rówieśników i nauczyciela.
Diagnoza kompetencji społecznych dzieci może być punktem wyjścia w planowaniu pracy wychowawczej lub sposobem sprawdzenia efektów działań już podjętych.

Europejskie kino gatunków – red. Piotr Kletowski. Kraków: Wydaw UJ, 2016.

Książka zawiera pionierską na gruncie polskiego filmoznawstwa próbę opisu fenomenu europejskiego kina gatunkowego, tworzonego w obrębie najważniejszych kinematografii Starego Kontynentu.

Odnajdziemy tu szkice poświęcone niemieckim, skandynawskim, włoskim, hiszpańskim i brytyjskim horrorom, reprezentantom lokalnej odmiany science fiction, sowieckiej komedii muzycznej, polskim kryminałom, jak też gatunkom charakterystycznym dla Europy: spaghetti westernom, giallo, filmom erotycznym czy jugosłowiańskim filmom partyzanckim.

Autorzy zamieszczonych w tomie tekstów przybliżają także sylwetki mistrzów kina klasycznego (Jean-Pierre Melville, Sergio Leone, Mario Bava, Tinto Brass, Jesús Franco), jak i twórców współczesnych (Jörg Buttgereit, Nicolas Winding Refn, Bruno Dumont).

Publikacja ta wypełnia lukę w badaniach kina gatunkowego w Polsce, udowadniając, że europejskie kino gatunkowe nie świeci tylko światłem odbitym kinematografii hollywoodzkiej, lecz stanowi nierzadko oryginalną – zarówno w warstwie estetycznej, jak i intelektualnej – propozycję.

Oficer: czego ludzie żałują przed śmiercią – Wojciech Sumliński. Warszawa: Wojciech Sumliński Reporter, 2016.

Są prawdy zbyt prawdziwe, by o nich opowiadać – ale które opowiedzieć trzeba. Takie jak autentyczna historia oficera ABW, który na początku lat 90 został zwerbowany do służb specjalnych, odbył ekstremalnie trudne szkolenie i trafił do jednostki osłaniającej wschodnią granicę kraju. Zaczął od najniższego szczebla, by w krótkim czasie zostać szefem Delegatury Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego w Lublinie – najważniejszej jednostki kontrwywiadowczej na wschód od Wisły. W trakcie kilkunastu lat służby poznał mechanizmy funkcjonowania agentów obcych państw w Polsce i dowiedział się, jak działa i czym naprawdę zajmuje się kontrwywiad. Fakty, które odkrył, aż do tego momentu były ukrywane przed opinią publiczną. Nie bez powodu…

Poznaj wstrząsającą prawdę o służbach specjalnych – o bezwzględnym, paranoicznym świecie kontrwywiadu.

Napisany przez życie thriller opowiada o odwadze, jakiej potrzeba, by w paranoicznym świecie kontrwywiadu stawić czoła własnym winom i lękom. To zarazem dramatyczna historia oficera polskiego kontrwywiadu, który musiał poznać, czym jest śmierć, by na końcu drogi zrozumieć jak żyć. Poznaj prawdę o niewidzialnym świecie, który istnieje tuż pod powierzchnią i ma większy wpływ na otaczającą rzeczywistość niż mogłoby się wydawać.

Włochy północne: wszystkie drogi prowadzą do Rzymu – Agnieszka Masternak, Magdalena Kubas, Agnieszka Liszka, Grzegorz Petryszak. Gliwice: Helion, 2015.

Włochy północne – ojczyzna artystów, skarbnica zabytków, malownicza kraina rozgrzana słońcem. Trudno dociec, co w tym kraju jest bardziej godne zachwytu: przyroda z budzącymi respekt osniezonymi Alpami, delikatną zielenia wzgórz Toskanii i błękitnymi zatokami Wenecji i Genui czy ślady historii od grobowców etruskich począwszy, przez rzymskie ruiny, na średniowiecznych miastach kończąc? Chcemy pokazać, że zamiast dokonywać wyborów, lepiej po prostu chłonąć wszystkimi zmysłami piękno włoskich krajobrazów, miasteczek i metropolii, słuchać szeptu ruin, podziwiać obrazy i rzeźby, a przede wszystkim cieszyć się słońcem i życiem.

Przewodnik Włochy północne nie tylko pokazuje, co warto zobaczyć, ale też podpowiada, gdzie znaleźć nocleg, co zjeść i w jaki sposób dojechać do wybranego celu. Planowanie podróży i zwiedzanie ułatwić mają liczne mapy, a porozumienie się podczas wojaży – podręczny słowniczek polsko-włoski.

Nowości
Możliwość komentowania Nowości – wrzesień 2017 została wyłączona