9 czerwca zapraszamy na IV Ogólnopolską Noc Bibliotek

wtorek, 5/06/2018

W sobotę 9 czerwca 2018r. zapraszamy na IV Ogólnopolską Noc Bibliotek.

Zaczynamy o godzinie 16.00.

W programie:

Wystawa malarstwa Moniki Wolszczak

Urodzona w Chełmie, absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Kielcach i Uniwersytetu Warszawskiego. Pracuje w Zespole Socjoterapii w Chełmie jako wychowawca socjoterapeuta. Artystka jest członkiem założycielem Stowarzyszenia Twórczego „Pasja” w Chełmie oraz członkiem Towarzystwa Miłośników Sztuk Pięknych w Lublinie.

Od 2002 roku jej twórczość związana jest z grupą „Pasja”. Udział w warsztatach malarskich organizowanych w Galerii „Pasja”, współpraca z Domem Pracy Twórczej Teresy i Owika Kazarianów w Uhrze zaowocowały licznymi obrazami. Dzięki temu możliwe stało się zorganizowanie indywidualnych autorskich wystaw malarstwa, pasteli i batików w Galerii „Pasja” w Chełmie, Bibliotece Głównej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie oraz Galerii Klubu „Promyk” we Wrocławiu. Uczestniczyła w międzynarodowych warsztatach plastycznych w Rejowcu Fabrycznym, plenerach artystycznych w Nałęczowie, Włodawie, Grabowcu, Krasnobrodzie, Zamościu, Kazimierzu Dolnym, Dęblinie oraz w Kowlu i we Włodzimierzu Wołyńskim na Ukrainie. Prezentowała prace na licznych wystawach zbiorowych w Chełmie, Lublinie, Górze Kalwarii, Dęblinie, Nałęczowie, Kazimierzu Dolnym, Wrocławiu.

Prace Moniki Wolszczak znajdują się w chełmskiej Galerii „Pasja”, gdzie mają swoje stałe miejsce oraz w galeriach na Ukrainie i u prywatnych kolekcjonerów.

Prezentacja Czasopisma Artystycznego „Nestor” –

numer 2 (44) 2018