Iwona Chudoba o miłości.

środa, 20/06/2018

Tomik poetycki Iwony Chudoby.

Iwona Chudoba – Krasnostawianka z urodzenia, chełmianka z wyboru, pielęgniarka, poetka, prezes Chełmskiej Grupy Literackiej „Lubelska 36” uprawia lirykę refleksyjno-nastrojową, charakteryzującą się zwięzłością stylu. Pisze fraszki, haiku, limeryki, wiersze dla dzieci i „zamiastki”.

Wydała  dziewięć książek, z czego w naszej Bibliotece odbyło się 5 promocji, prezentacji i spotkań z poezją Iwony Chudoby.

W piątkowe popołudnie,  22 czerwca 2018 r. poetka zaprezentowała  najnowszy tomik o oryginalnie brzmiącym tytule „na eM”, zawierający krótkie kilkuwersowe liryki osobiste, których tematem przewodnim jest miłość.

Wiersze zostały zaprezentowane publiczności w formie ciekawej prezentacji multimedialnej, gdzie obraz i teksty czytane przez poetkę stanowiły jedną całość. Dopełnieniem był mini koncert w wykonaniu Mieczysława Pawelca, nauczyciela Państwowej Szkoły Muzycznej w Krasnymstawie, który w mistrzowski sposób zagrał na trąbce kilka nastrojowych utworów nawiązujących do tematu miłości i refleksyjnego nastroju spotkania.

Goście otrzymali na pamiątkę tomik z dedykacją autorki, opatrzony oryginalną pieczątką „Dużo miłości życzy autorka”. Swoją opinię w czasie spotkania wyraziła P. Irena Iwańczyk, która powiedziała: „Wspaniale dzisiaj jest.  Dzisiaj zostało połączonych kilka rodzajów sztuk, piękna recytacja, podkład muzyczny, obraz i wspaniały koncert muzyczny. To wszystko dotknęło mojego serca i uczuć. Zastanawiamy się jaki jest sens życia, dokąd zmierzamy, co jest wartością. A największą wartością jest miłość. Pięknie Pani pisze o mił0ści. Pani poezja jest refleksyjna, poważna, finezyjna, piękna. Zabrała nas Pani poprzez swoją poezję na wędrówkę przez życie i świat. Bardzo dziękuję”.

Podziękowania i kwiaty przekazał poetce sekretarz powiatu Wojciech Hryniewicz, Aleksandra Stachula, dyrektor Biblioteki Elżbieta Patyk oraz goście obecni na spotkaniu. Najnowszy tomik poezji „na eM” oraz poprzednie są dostępne w naszej Bibliotece. Zapraszamy do lektury!