Aktualności

Klubowicze DKK o thrillerach psychologicznych

5 listopada 2019 r. w deszczowe popołudnie w Bibliotece zebrał się Dyskusyjny Klub Książki. Celem spotkania było podzielenie się wrażeniami z przeczytanych przez klubowiczów książek Magdy Stachuli.

Magda Stachula pochodzi z Krasnegostawu, jest absolwentką judaistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Obecnie mieszka w Krakowie. Jest autorką  thrillerów  z gatunku domestic noir. Pisarka ma już na koncie cztery pozycje – „Idealna”, „Trzecia”, „W pułapce” i „Oszukana”. Książki Magdy  Stachuli  mają wszystko co potrzebne w tym gatunku: świetną intrygę, wspaniale nakreślone postacie, wartką akcję i napięcie, które trzyma do ostatnich stron. 

Nurt domestic noir, czyli thrillery psychologiczne pisane przez kobiety i o kobietach głównie, pełne emocji i mroku, robi w ostatnim czasie prawdziwą furorę. To historie bez detektywów i śledztw. Za to bardzo prawdopodobne i trzymające w napięciu. W Europie i na świecie jest coraz więcej autorek, które odważnie wkraczają na rynek wydawniczy z thrillerami psychologicznymi właśnie w tym nurcie. Magda Stachula to pisarka, która nie tylko wybrała ten gatunek, ale do tego odnajduje się w nim znakomicie i rozwija się z każdą następną książką.

Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze i po żywej dyskusji nasze czytelniczki uznały, że książki Magdy Stachuli są godne uwagi i warto po nie sięgnąć.

Następne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki odbędzie się 10.12.2019 r. o godz. 16:00 w Czytelni PBP, które przebiegnie pod hasłem „Książka retro”. Porozmawiamy wtedy o książkach naszego dzieciństwa.

 Serdecznie zapraszamy!

Możliwość komentowania Klubowicze DKK o thrillerach psychologicznych została wyłączona