Aktualności

Koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego dedykowany rolnikom w Krasnymstawie

Dnia 30 sierpnia 2020 r. obchody Powiatowego Święta Plonów zainaugurowała uroczysta Msza Święta w intencji rolników i osób związanych z rolnictwem, odprawiona w kościele p.w. Matki Bożej Pocieszenia. Następnie korowód dożynkowy przeszedł na boisko Zespołu Szkół Nr 2 im. Bartosza Głowackiego w Krasnymstawie przy ul. Sobieskiego 5. Po otwarciu uroczystości przez starostę krasnostawskiego Andrzeja Leńczuka głos zabrali goście. List od prezydenta Andrzeja Dudy przeczytała poseł na Sejm RP Teresa Hałas. Listy okolicznościowe wystosowali także wojewoda lubelski Lech Sprawka oraz marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski.

Głównym wydarzeniem niedzielnego popołudnia był koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego, który odbył się m.in. dzięki wsparciu z programu „Warto być Polakiem” realizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego. Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego odwołuje się do wielkiej tradycji narodowo-patriotycznej, która rozwijała się w duchu chrześcijaństwa. W trakcie występu zaprezentowano wartości, ideały i umiłowanie Ojczyzny za pomocą różnorodnych środków wyrazu artystycznego: muzyki, tańca, śpiewu oraz słowa. Koncert zespołu był widowisko artystycznym na najwyższym poziomie pod każdym względem – muzycznym, tanecznym i estetycznym. Artyści formacji wojska polskiego przedstawili spektakl, w czasie którego zabrali publiczność w muzyczną podróż przez lata polskiej historii, której zawsze towarzyszyła pieśń patriotyczna i żołnierska. Wykonane zostały klasyczne utwory odnoszące się do poszczególnych epok polskiej historii, a krasnostawskiej publiczności zaprezentowały się wszystkie formacje Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego: orkiestra, chór, soliści i balet. Koncert wpisał się w obchody 100 – lecia Bitwy Warszawskiej w powiecie krasnostawskim i województwie lubelskim. Ponadto przyczynił się do promocji polskiej tradycji oraz ideałów i wartości pro patriotycznych.

Organizatorzy uroczystości dołożyli wszelkich starań, by zapewnić wszystkim zebranym możliwość bezpiecznego uczestnictwa w wydarzeniu, którego partnerem było województwo lubelskie – „Lubelskie Smakuj Życie”.

Możliwość komentowania Koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego dedykowany rolnikom w Krasnymstawie została wyłączona