Aktualności

Rozdajemy bezpłatne hasło do obejrzenie w domu filmu „Jakub, Mimmi i gadające psy”.

W związku z udziałem naszej biblioteki w ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek 2020 dla 100 czytelników możemy przekazać link z hasłem do wyświetlania filmu online podczas projekcji domowych. 

Kontakt w celu uzyskania hasła:

82 576 25 09,   biblioteka@pbpkrasnystaw.pl

Hasło będzie działało w terminie 9-12 października 2020 (piątek-poniedziałek) i pozwoli na bezpłatne obejrzenie filmu online. 

Film animowany „Jakub, Mimmi i gadające psy”, 2019, koprodukcja łotewsko-polska.

Czas trwania: 70 minut.  

Grupa wiekowa: Szkoła podstawowa 1-3

Nagrody: Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci 2019 – Najlepszy film – Nagroda Jury Dziennikarzy. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci 2019 – Najlepszy film – wyróżnienie Jury ECFA (European Children’s Film Association).

Więcej informacji i materiały edukacyjne do filmu:

Opis filmu

Oryginalna w formie animacja, która opowiada o budowaniu porozumienia i zachęca do wspólnego działania w trosce o najbliższe otoczenie i przyrodę. Głos dostają tu dzieci i zwierzęta – i robią z nim coś ważnego i pięknego. Dzięki zastosowaniu poklatkowej techniki cut-out film jest jak żywa, pięknie rysowana książka.

Jakub mieszka w centrum Rygi. Na co dzień pochłania go rysowanie. Fascynuje go planowanie przestrzeni urbanistycznej, ponieważ w przyszłości chce zostać, tak jak jego ojciec, architektem. Pewnego dnia tata oznajmia mu, że będzie musiał spędzić tydzień ze swoją kuzynką Mimmi i wujkiem Orłem na obrzeżach miasta, w Maskaczce. Chłopiec nie jest zadowolony z takiego pomysłu. Wkracza w inny, nieznany mu świat. Jakub czuje się samotny, bo niespecjalnie dogaduje się ze swoją kuzynką Mimmi. Sytuacja zmienia się gdy poznaje okoliczne psy z Bossem na czele. Razem z Mimmi i zaprzyjaźnionymi psami, które potrafią mówić ludzkim głosem, walczy o zatrzymanie budowy biurowców w okolicy. Wspólne działanie na rzecz środowiska jednoczy ich i sprawia, że czas spędzony u rodziny na zawsze zostanie w jego pamięci. Olśniewająca wizualnie animacja zwraca uwagę na ważne i aktualne tematy. Jej seans będzie dla uczniów okazją do rozwinięcia wiedzy przyrodniczej, ale także do zainteresowania się życiem własnej lokalnej społeczności.

Możliwość komentowania Rozdajemy bezpłatne hasło do obejrzenie w domu filmu „Jakub, Mimmi i gadające psy”. została wyłączona