Wystawa z cyklu „Ludzie z pasją”. Malarstwo Justyny Tkaczyk i Krzysztofa Wieliczko oraz hafty Aliny Pylak i Czesławy Kułagowskiej

czwartek, 24/02/2005

Wystawa z cyklu „Ludzie z pasją”
24 lutego 2005 r. o godz. 1600 uroczyście otwarto w Bibliotece kolejną wystawę z cyklu „Ludzie z Pasją”, na której tym razem zaprezentowaliśmy prace artystów z terenu gminy Łopiennik Górny. Jest to malarstwo Justyny Tkaczyk i Krzysztofa Wieliczko, którzy mieszkają w Łopienniku Podleśnym oraz hafty Aliny Pylak, mieszkanki Krzywego i Czesławy Kułagowskiej z Dobryniowa.
Justyna Tkaczyk jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Zamościu, które ukończyła z tytułem : technik plastyk o specjalności – formy ceramiczne. Obecnie przygotowuje się do obrony pracy dyplomowej i magisterskiej w Instytucie Sztuk Pięknych Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie. W swoich pracach graficznych i malarskich ukazuje świat pełen kształtów, postaci, kolorów i symboli z pogranicza snu. Stworzyła własny, niepowtarzalny styl, którego korzeni można by doszukiwać się w sztuce informel. Na co dzień pracuje w Gminnym Ośrodku Kultury w Łopienniku przekazując swoją wiedzę oraz doświadczenie dzieciom i młodzieży. W roku ubiegłym otrzymała tytuł „Talent Artystyczny 2004 r. Powiatu Krasnostawskiego”.
Krzysztof Wieliczko pochodzi z Lublina, gdzie ukończył Technikum Chemiczne. Obecnie kończy studia w Instytucie Sztuk Pięknych Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie. Jest przede wszystkim rysownikiem, wciąż eksperymentuje z kreską, poszukując nowych możliwości ekspresji. Koncentruje się na postaciach i portretach, ukazując je w świetle dnia codziennego, lecz przez pryzmat własnego obiektywu, który przecina sieć energicznych linii. Prowadzi indywidualne kursy plastyczne dla amatorów i osób przygotowujących się do egzaminów na kierunki artystyczne. W roku 2004 otrzymał tytuł „Talent Artystyczny 2004 r. Powiatu Krasnostawskiego”.
Alina Pylak zajmuje się haftem richelieu i haftem krzyżykowym. Prace wykonane tą techniką zaprezentowano na wystawie.
Czesława Kułagowska zajmuje się haftem i zdobnictwem ludowym, którego nauczyła się w dzieciństwie od swojej mamy. Jej prace można także podziwiać w kościele w Dobryniowie.
Wystawę będzie można oglądać w Bibliotece do 15 marca.