Aktualności

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

We wtorek 29 marca 2022 r. odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Członkinie DKK miały okazję spotkać się stacjonarnie, co podczas ubiegłych miesięcy było utrudnione ze względu na panującą sytuację epidemiczną. Spotkanie klubowiczek  zbiegło się z obchodzonym w tym miesiącu Świętem Kobiet i Światowym Dniem Poezji.

Światowy Dzień Poezji – święto obchodzone corocznie 21 marca, utworzone przez UNESCO jesienią 1999 roku. Celem tego dnia jest promocja czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie.

Poezja łączy ludzi w różnym wieku, o różnym pochodzeniu, poglądach, czy statucie materialnym. Skłania do refleksji, poznawania myśli i emocji innych ludzi, czasem wyjścia poza schemat, uważniejszego spojrzenia, zatrzymania się choć na chwilę. Pozwala widzieć i rozumieć więcej, czyni życie piękniejszym. Wymaga od nas uwagi, otwartości, empatii.

Tematem dyskusji była  Poezja o kobietach. Czytane były wybrane przez uczestniczki  wiersze Wisławy Szymborskiej, Anny Świrczyńskiej, Anny Kamieńskiej, Barbary Hać, Iwony Chudoby, Ireny Iwańczyk, Katarzyny Iwańczyk-Flower, Kazimierza Przerwy-Tetmajera, Juliana Tuwima, Bolesława Leśmiana, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego.

Następne spotkanie już w kwietniu.

Możliwość komentowania Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki została wyłączona