Aktualności

Udane szkolenie bibliotekarzy powiatu.

28 kwietnia 2022 r.  Powiatowa Biblioteka Publiczna w Krasnymstawie  zaprosiła bibliotekarzy powiatu krasnostawskiego na szkolenie stacjonarne, które odbyło się w gościnnej Bibliotece Publicznej Gminy w Łopienniku Górnym. Dziękujemy zespołowi Biblioteki za pomoc w organizacji.

Na szkoleniu gościliśmy Wójta Gminy Łopiennik Górny Pana Artura Sawę oraz instruktorów z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie Pana Pawła Kordybachę i Pana Grzegorza Winnickiego.

 Podczas spotkania bibliotekarze zapoznali się z bogatą ofertą i działalnością Biblioteki Publicznej Gminy w Łopienniku Górnym i jej Filii Bibliotecznej w Woli Żulińskiej, którą przedstawiły: Grażyna Skrzypa – dyrektor BPG w Łopienniku Górnym oraz bibliotekarki Urszula Chemicz  i Dorota Pawlas. W trakcie rozmów  obecny na spotkaniu wójt gminy Artur Sawa przedstawił swoją koncepcję wizerunku biblioteki gminnej w XXI wieku.

W dalszej części bibliotekarze dowiedzieli się jak na tle danych statystycznych bibliotek województwa lubelskiego za rok 2021, wypada nasz powiat. Podsumowanie pracy bibliotekarzy przygotował Pan Paweł Kordybacha z Działu Instrukcyjno – Metodycznego WBP w Lublinie, opiekun bibliotek powiatu krasnostawskiego.

Następnie bibliotekarze uczyli się teoretycznie i praktycznie jak zostać filmowcem, czyli jak nagrywać film smartfonem, montować i przygotować go do prezentacji  na stronach bibliotek i Facebooku. Tajnik pracy bibliotekarza – filmowca zaprezentował Pan Grzegorz Winnicki z Działu Instrukcyjno – Metodycznego WBP w Lublinie.

Dziękujemy wszystkim przybyłym bibliotekarzom za wspólnie spędzony w miłej atmosferze czas. Mamy nadzieję, że zdobyte w trakcie szkolenia umiejętności pomogą w atrakcyjny sposób promować działania bibliotek.

Możliwość komentowania Udane szkolenie bibliotekarzy powiatu. została wyłączona