Aktualności

Rajd rowerowy „Odjazdowy Bibliotekarz 2022” za nami.

Wspólny wysiłek organizacyjny Miejskiej Biblioteki Publicznej w Krasnymstawie, Powiatowej Biblioteki Publicznej w Krasnymstawie, Biblioteki Publicznej Gminy Łopiennik Górny przy wsparciu finansowym Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich Koło Krasnystaw zaowocował zorganizowaniem 29 czerwca 2022 r. II edycji rajdu rowerowego „Odjazdowy Bibliotekarz”.

W tym roku punktem docelowym była siedziba BPG Łopiennik Górny, do której wiodła trasa alternatywna wobec krajowej „17”, aczkolwiek niezwykle malownicza i urokliwa.

Tropikalny upał pokrzyżował nieco plany i uszczuplił skład raju powodując, że w drogę wyruszyli jedynie najtwardsi z najtwardszych.

Rajd „Odjazdowy Bibliotekarz” to okazja do promocji i integracji nie tylko samego środowiska bibliotekarskiego, ale wszystkich tych, dla których sprawy kultury są bliskie.

Tym bardziej cieszy, iż w tej edycji w drogę wyruszyli z nami: przedstawiciele Rady Miasta Krasnystaw i Muzeum Regionalnego w Krasnymstawie (Marcin Wilkołazki), Młodzieżowej Rady Miasta (Bartłomiej Sadowski) jak i czytelników (Daniel Antoniak).

Uczestników rajdu, którzy bez przeszkód dotarli do Biblioteki, przywitał Pan Artur Sawa wójt Gminy Łopiennik Górny.

Gospodarzy jak i wszystkich wymienionych wyżej organizatorów wsparły już na miejscu również bibliotekarki z Gminnej Biblioteki Publicznej w Gorzkowie, Gminnej Biblioteki Publicznej w Rudniku, Biblioteki Publicznej Gminy Krasnystaw z/s w Siennicy Nadolnej.

Po krótkim odpoczynku i regeneracyjnym poczęstunku rajd, nie stroniąc od polnych dróg i bezdroży, powrócił do Krasnegostawu.

Całej społeczności rajdowej serdecznie dziękujemy i do zobaczenia za rok, na duktach, traktach i ścieżkach ziemi krasnostawskiej.  

Możliwość komentowania Rajd rowerowy „Odjazdowy Bibliotekarz 2022” za nami. została wyłączona