Archiwum rok 2004

Kiermasz świąteczny
wtorek, Grudzień 7, 2004

Kiermasz świąteczny – 2004-12-07
Od dnia 7 grudnia Biblioteka zaprasza na kiermasz świąteczny, na którym można kupić oryginalne kartki świąteczne (wyszywane, malowane, wycinane, drukowane), ozdoby choinkowe, mini stroiki, aniołki, serwetki. Wszystkie prace zostały wykonane przez uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Krasnymstawie. Kiermasz cieszy się dużym zainteresowaniem wśród czytelników Biblioteki.

Dotacje na książki
wtorek, Grudzień 7, 2004

Biblioteki powiatu krasnostawskiego otrzymały z Ministerstwa Kultury dotacje w kwocie 17.243,00 zł przeznaczone na zakup nowości wydawniczych w roku 2004. Pieniądze dla poszczególnych bibliotek uzależnione są od liczby czytelników, ponieważ przyjęto kryterium: 1  zł na statystycznego czytelnika biblioteki (według danych GUS-u na 31.12.2003).

Wystawa „Powiat Krasnostawski wczoraj i dziś”
wtorek, Listopad 9, 2004

Otwarcie wystawy „Powiat Krasnostawski wczoraj i dziś” składającej się z dwóch części. Pierwsza to wystawa planszowa przygotowana przez Bibliotekę Powiatową, która prezentuje historię i dzień dzisiejszy powiatu. Natomiast druga wystawa prezentuje kolekcję ponad 100 pocztówek przedstawiających miasto i miejscowości powiatu z lat 1900-1955. Są to zbiory Andrzeja Nizioła, radnego powiatowego obecnej kadencji, który kolekcjonuje [...]

Konkurs – „Biblioteka-Czytelnik-Środowisko”.
wtorek, Październik 19, 2004

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Rejowcu odbyło się podsumowanie powiatowe współzawodnictwa „Biblioteka-Czytelnik-Środowisko”.
Konkurs został ogłoszony przez WBP w Lublinie i trwał przez półtora roku. W powiecie krasnostawskim patronat nad nim objął starosta krasnostawski Janusz Szpak. W konkursie brało udział 8 bibliotek gminnych, które realizowały zadania w zakresie doskonalenia zbiorów i warsztatów bibliotecznych, podniesienia estetyki lokali, [...]

Wizyta w Bibliotece dyrektorów bibliotek z województwa lubelskiego
poniedziałek, Czerwiec 28, 2004
Wystawa malarstwa Marii Kiełbasy, Anety Furtak i rzeźby Wiktorii Antoniak
wtorek, Czerwiec 8, 2004

Maria Kiełbasa
urodziła się w Żarach, od 20 lat mieszka w Siennicy Królewskiej Dużej.
Rysunkiem i malarstwem zajmuje się „od zawsze”. Jest artystą amatorem, inspiracją dla jej malarstwa jest przyroda, krajobrazy, pory roku.  Jej obrazy są pełne ciepła, czasem nuty nostalgicznej, jak choćby w skondensowanych krajobrazach wiejskich, zasnutych porannymi mgłami.
Uczestniczy w warsztatach malarskich, a jej [...]

Wycieczka z okazji Dnia Bibliotekarza do Łańcuta
środa, Maj 26, 2004
Dzień Pracownika i Działacza Kultury
piątek, Maj 21, 2004
Wiosenny kiermasz książek
czwartek, Maj 13, 2004
„Spotkanie z literaturą współczesną”
czwartek, Maj 13, 2004
Wystawa prac dzieci „Biblioteka jutra” zorganizowana w ramach Tygodnia Bibliotek
sobota, Maj 8, 2004
„Legendy Ziemi Krasnostawskiej” I powiatowy konkurs plastyczno-literacki
piątek, Kwiecień 30, 2004
„Wiosenne impresje ludowe”, prace pań z Koła Gospodyń Wiejskich z Ostrzycy w gminie Izbica
wtorek, Marzec 30, 2004
Wystawa z cyklu „Ludzie a pasją” : malarstwo Alicji Kruk, rzeźba Zbigniewa Wlizło – artyści z Żółkiewki
czwartek, Luty 19, 2004

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Krasnymstawie rozpoczęła nowy cykl wystaw pod hasłem „Ludzie z pasją”. W jego ramach swoje prace w bibliotece powiatowej prezentować będą artyści  mieszkający na terenie powiatu krasnostawskiego  oraz związani z ziemią krasnostawską. Biblioteka chce przedstawiać ciekawych ludzi, ich osobowości i pasje oraz efekty ich pracy w postaci  stwarzanych dzieł.
Swoje prace  na [...]