arch2015

„O, ptaszek na suwaku” fraszki Iwony Chudoby

W  piątkowe  popołudnie 19 czerwca 2015 r. w bibliotece zaprezentowano tomik fraszek Iwony Chudoby „O, ptaszek na suwaku”. Spotkanie rozpoczął występ wokalny Amandy Dzik, uczennicy I LO w Krasnymstawie, laureatki Przeglądu Piosenki Satyrycznej. Przybyłych na spotkanie gości powitała dyrektor biblioteki Elżbieta Patyk. Publiczność obejrzała multimedialną prezentację wybranych fraszek, które przedstawili chełmscy poeci. Głos zabrał Robert Gałan, twórca prezentacji, prezes Chełmskiej Grupy Literackiej „Lubelska 36”. Następnie  Iwona Chudoba czytała swoje fraszki i prowadziła dialog z publicznością, odpowiadając na pytania.

Na zakończenie spotkania goście mogli nabyć tomik z dedykacją autorki.

Iwona Chudoba urodziła się w Krasnymstawie. Mieszka w Chełmie, gdzie pracuje jako pielęgniarka w szpitalu. Dotychczas wydała pięć tomików poetyckich, tytuły wszystkich zaczynają się na literę O. Najnowszy tomik fraszek został wydany pod szyldem Biblioteki Małych Form Poetyckich nakładem Wydawnictwa TAWA.

Michał Kołosiński napisał we wstępie „W interpretacji tytułu pomóc może fakt, iż w pierwszej, objętościowo największej części zbioru, poetka  z przymrużeniem oka i nasyconym lekkim erotyzmem humorem patrzy na relacje damsko-męskie. W tomiku tym znajdziemy również fraszki polityczne, w których autorka wyśmiewa przywary „wybrańców narodu”. Trzecia część fraszek to z kolei humorystyczne spojrzenie na świat medyczny, który poetka, na co dzień pielęgniarka w chełmskim szpitalu, zna doskonale. Publikację zamykają fraszki  Na każdy temat. Krótkie, najczęściej dwuwierszowe, utwory Iwony Chudoby czyta się lekko i przyjemnie. Mały format wydawnictwa idealnie nadaje się do noszenia w kieszeni jako lekarstwo na nagły przypływ złego humoru”.

Zapraszamy do lektury.

no images were found

Możliwość komentowania „O, ptaszek na suwaku” fraszki Iwony Chudoby została wyłączona