arch2015

Wystawa rysunku i malarstwa Ireneusza Boguszewskiego, prezentacja 32 numeru Czasopisma Artystycznego Nestor

30 lipca 2015 r. w Bibliotece Powiatowej w Krasnymstawie  swoje prace zaprezentował  Ireneusz Boguszewski. Na wystawie znajduje się 25 prac artysty : 13 rysunków abstrakcyjnych wykonanych tuszem i piórkiem oraz 12 obrazów olejnych. Kilka obrazów powstało trzy tygodnie temu na plenerze malarskim w Sierpcu, pozostałe prace pochodzą z różnych okresów twórczości malarza.

Wystawę można oglądać do końca sierpnia w godzinach pracy biblioteki powiatowej.

Malarz urodził się w Lublinie, jest absolwentem grafiki Instytutu Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie. Dyplom z wyróżnieniem z litografii uzyskał w pracowni prof. Danuty Kołwzan – Nowickiej. Jest założycielem Stowarzyszenia Twórczego Prowincja, członkiem Polskiego Stowarzyszenia  Edukacji Plastycznej. Obecnie mieszka w Siedliszczu koło Chełma, gdzie pracuje jako nauczyciel plastyki. Uczestniczy w licznych ogólnopolskich plenerach malarskich, organizuje plenery dla dorosłych i młodzieży uzdolnionej artystycznie. Uprawia rysunek, malarstwo i grafikę komputerową. Swoje prace prezentował na wystawach indywidualnych i zbiorowych oraz na licznych wystawach poplenerowych. Podziękowania i kwiaty przekazali artyście Sekretarz Powiatu Wojciech Hryniewicz i Sekretarz Miasta Krzysztof Gałan.

Następnie goście przeszli do czytelni, gdzie obejrzeli „Wiersze wybrane”, prezentację audiowizualną z Anną Kamieńską czytającą własne utwory.Prezentację przygotował Stanisław Kliszcz. Wierszom towarzyszyła muzyka Philipa Glassa oraz fragmenty filmu „Koyaanisquatsi” Godfrey Reggio. Od marca w Krasnymstawie trwa Rok Anny Kamieńskiej. Redaktor naczelny Andrzej Misiura zapoznał publiczność z najnowszym 32 numerem Nestora. O swoich artykułach mówili Ewa Magdziarz, Henryk Radej, Wiesław Krajewski oraz Stanisław Koszewski, który w trakcie spotkania napisał kilka fraszek : „Obrazy były bez skazy, mają jedną cechę, są w dechę”, „Poezja Ani nie jest do bani”, „A w Nestorze Andrzej orze”, „Dlaczego Nestor mnie interesuje? bo zespół redakcyjny dobrze pracuje”.

Zapraszamy do lektury.

no images were found

Możliwość komentowania Wystawa rysunku i malarstwa Ireneusza Boguszewskiego, prezentacja 32 numeru Czasopisma Artystycznego Nestor została wyłączona