IV Ogólnopolska Noc Bibliotek-relacja

poniedziałek, 11/06/2018

Biblioteka Powiatowa w Krasnymstawie była jedną z 1857 Bibliotek, które włączyły się w ogólnopolską akcję. W tym roku, w 100-lecie Niepodległości tematem przewodnim było   „RzeczpospoCzyta”.

9 czerwca 2018r. liczni goście , którzy przybyli do Biblioteki  uczestniczyli w wernisażu malarstwa i promocji nowego 44. numeru czasopisma  „Nestor”.  Chełmianka  Monika Wolszczak zaprezentowała na wystawie 34 krajobrazy i  martwe natury malowane olejem na płótnie. Artystka jest członkiem założycielem Stowarzyszenia Twórczego „Pasja” w Chełmie oraz członkiem Towarzystwa Miłośników Sztuk Pięknych w Lublinie.  Pracuje zawodowo jako wychowawca – terapeuta w Zespole Socjoterapii w Chełmie. Swoje malarstwo prezentowała na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych. W czasie wernisażu artystka mówiła, że „obrazy to muzyka jej duszy”. Zebrani dziękowali jej za moc pozytywnych doznań artystycznych i magiczne obrazy, które czynią świat wokół nas piękniejszym. Gratulacje malarce złożył też Sławomir Kamiński, naczelnik Wydziału Oświaty i Kultury Starostwa Powiatowego w Krasnymstawie, Aleksandra Stachula z Wydziału Oświaty. Wystawę malarstwa można oglądać w Galerii Collegiata Biblioteki do 15 lipca br.

Następnie Andrzej Misiura, redaktor naczelny, zaprezentował najnowszy 44. numer Czasopisma Artystycznego „Nestor”.  O swoich artykułach mówiło  kilku autorów, między innymi: Lucjan Cimek, Ewa Magdziarz, Leszek Janeczek, Elżbieta Kmieć. Zapraszamy do lektury Nestora. Potem był czas na małe co nieco i rozmowy o kulturze.