Spotkanie autorskie z Magdą Stachulą.

piątek, 3/08/2018

W poniedziałek 30 lipca 2018 r. gościliśmy w Bibliotece Magdę Stachulę, autorkę thrillerów psychologicznych z gatunku domestic noir. Okazją do spotkania z licznym gronem czytelników  była premiera najnowszej trzeciej książki „W pułapce”.

Pisarka urodziła się w Krasnymstawie, a obecnie mieszka w Krakowie. Dwa lata temu ukazała się jej pierwsza książka „Idealna”, która została uznana za najlepszy debiut 2016 roku. Powieść jest już wydana w  języku czeskim, a wkrótce ukaże się po włosku. Rok temu, w lipcu  2017 r. ukazała się kolejna książka „Trzecia”, a w czerwcu 2018 r. „W pułapce”. Spotkanie w formie wywiadu poprowadziła dyrektor Biblioteki Elżbieta Patyk. Pisarka zdradziła, że ma już pomysł na kolejny thiller psychologiczny, który planuje zacząć pisać we wrześniu. Każdy czytelnik mógł osobiście porozmawiać z pisarką, otrzymać autograf ze specjalną dedykacją oraz oryginalną zakładkę do książki.

Na okładce najnowszej powieści „W pułapce” czytamy: „Klara budzi się rano na klatce schodowej. Nie pamięta, co się działo w nocy, nie wie, jak wróciła do domu. Z przerażeniem orientuje się, że od imprezy, na którą wyszła w sobotę, minęły dwa dni. Odkrywa dziwne ślady na swoim ciele. A później dowiaduje się, że rok wcześniej inną kobietę spotkało coś bardzo podobnego. Postanawia się z nią skontaktować. I tedy ktoś podrzuca jej dziwny prezent. Co się stało z tamtą dziewczyną? Czy Klara będzie następna? I co tak naprawdę jej grozi?”. Odpowiedzi na te pytania znajdują się w książce.

Ta i poprzednie książki Magdy Stachuli są dostępne w naszej bibliotece.

Zapraszamy do lektury.