Archiwum rok 2008

Wystawa fotograficzna „Pamiętaj Lubelszczyzno o swoich Synach…”
wtorek, Grudzień 16, 2008

Dnia 16 grudnia 2008 r. otwarto wystawę fotograficzną „Pamiętaj Lubelszczyzno o swoich Synach…”. Zaprezentowano na niej fotografie z cmentarzy wojskowych na Monte Cassino i Loreto, są wśród nich zdjęcia grobów żołnierzy pochodzących z Lubelszczyzny poległych pod Monte Cassino. Autorem zdjęć jest p. Kazimierz Kasprzak.
Na otwarcie wystawy zaproszona została młodzież z II Liceum Ogólnokształcącego im. [...]

Wystawa Agnieszki Szykuły „W świecie pisanym ikonami”
wtorek, Wrzesień 30, 2008

Dnia 30 września otwarto w bibliotece niezwykłą wystawę ikon napisanych przez Agnieszkę Szykułę z Zamościa. Pani Agnieszka urodziła się w Szczebrzeszynie. Jest absolwentką Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie i historii sztuki KUL. Obecnie stara się doprowadzić do szczęśliwego końca swój doktorat, a wcześniej dała się poznać chociażby z takich opracowań, jak: „Zespół pałacowo-parkowy w [...]

Nowa siedziba Biblioteki w Kolegium Pojezuickim
piątek, Lipiec 4, 2008

W piątek 4 lipca 2008 r. w Kolegium Pojezuickim odbyło uroczyste otwarcie nowej siedziby Powiatowej Biblioteki Publicznej. Całe przedsięwzięcie związane z przemieszczeniem wyposażenia i książek z ulicy Sobieskiego na Piłsudskiego trwało niecały miesiąc. Przewieziono i ułożono na półkach ponad trzydzieści tysięcy woluminów książek oraz na trzech poziomach rozmieszczono pozostałe wyposażenie.
Na uroczyste otwarcie przybyło wielu [...]

Restauracja Kolegium Pojezuickiego w Krasnymstawie
wtorek, Czerwiec 3, 2008

W dniu 3 czerwca 2008r. odbyło się uroczyste podsumowanie projektu pn. „Restauracja Kolegium Pojezuickiego w Krasnymstawie”.  Uroczystości w Kolegium Pojezuickim poprzedziła msza święta w kościele p.w. Św. Franciszka Ksawerego, celebrowana przez Ks. biskupa Mieczysława Cisło.
Symbolicznego przecięcia wstęgi w bramie dokonali: Ks. bp Mieczysław Cisło, Ks. Dziekan Henryk Kapica, Poseł na Sejm RP Edward Wojtas, [...]

V powiatowy konkurs literacko plastyczny „Legendy Ziemi Krasnostawskiej” rozstrzygnięty
środa, Maj 28, 2008

Dnia 28 maja 2008 r. podsumowano V powiatowy konkurs literacko plastyczny „Legendy Ziemi Krasnostawskiej”, który zrealizowano przy pomocy finansowej Województwa Lubelskiego.
Na uroczystość przybyły nagrodzone i wyróżnione dzieci, ich nauczyciele, dyrektorzy szkół, starosta Janusz Szpak, wicestarosta Andrzej Kmicic, przewodniczący Rady Powiatu Marek Nowosadzki, zastępca przewodniczącego Ludwik Kafarski, naczelnik Wydziału Oświaty Tadeusz Błyskosz oraz członek jury [...]

Promocja książki Ryszarda Adamczyka „Izbicy dni powszednie. Wojna i okupacja. Pamiętnik pisany po latach”.
piątek, Marzec 7, 2008

W dniu 7 marca 2008 r. Biblioteka zorganizowała spotkanie autorskie i promocję książki Ryszarda Adamczyka „Izbicy dni powszednie. Wojna i okupacja. Pamiętnik pisany po latach”. Książka została wyróżniona w organizowanym przez Instytut Pamięci Narodowej konkursie „Prawda i Pamięć”. Na spotkaniu obecny był wydawca książki pan Norbert Wojciechowski, właściciel Wydawnictwa Norbertinum.
Autor wspomnień, pan Ryszard Adamczyk [...]

Wystawa fotografii Joanny Pomarańskiej
poniedziałek, Luty 4, 2008

W sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Krasnymstawie w dniu 4 lutego 2008 r. odbyło się uroczyste otwarcie wystawy fotograficznej Joanny Pomarańskiej, uczennicy III klasy I LO im. Wł.Jagiełły w Krasnymstawie.
Po przywitaniu przez dyrektora Biblioteki Elżbietę Patyk postać i twórczość bohaterki wieczoru przybliżyła zebranym Iga Czarnecka, koleżanka młodej artystki. Powiedziała między innymi :  „Joasia jest [...]