arch2015

Wernisaż wystawy malarstwa Stanisława Miszczuka w Galerii Collegiata Biblioteki Powiatowej w Krasnymstawie.

W czwartkowe popołudnie 15 stycznia 2015 r. w Bibliotece Powiatowej w Krasnymstawie odbył się wernisaż wystawy malarstwa Stanisława Miszczuka.

Do galerii Collegiata przybyli znakomici goście : Starosta Janusz Szpak, burmistrz Krasnegostawu Hanna Mazurkiewicz, przewodniczący Rady Gminy Rejowiec Mirosław Kość, sekretarz gminy Ewa Markowska oraz liczne grono gości, rodziny i znajomych malarza.

Artysta mieszka w Rejowcu, gdzie tworzy od 1968 roku. Nie ukończył uczelni artystycznej, sam studiując naturę i oglądając dzieła dawnych mistrzów, a także podpatrując na wystawach prace współczesnych artystów, stał się rysownikiem i malarzem. Jego obrazy odznaczają się drobiazgowym oddaniem szczegółów i nastrojowością. Jest artystą, dla którego w sztuce najważniejszy jest realizm. Uprawia różne dziedziny sztuki : rzeźbę, rysunek, grafikę, malarstwo olejne. Gromadzi rysunki z plenerów – motywy krajobrazowe, studia drzew, kwiatów, które wykorzystuje później do malowania obrazów. Tworzy pejzaże oparte na studium natury, które maluje realistycznie i idealistycznie, według własnego pomysłu i z bezpośredniej obserwacji świata. Dba  o wierne odtworzenie detalu, zaskakując precyzją rysowania i malowania szczegółów, nieomal z dokładnością fotograficzną. W 1999 r. stworzył własną Autorską Galerię Malarstwa, gdzie służy fachową radą i pomocą, udziela warsztatowych prelekcji dla dzieci, młodzieży oraz zainteresowanych osób.

Gratulacje artyście złożyli starosta Janusz Szpak, przewodniczący Rady Gminy Rejowiec Mirosław Kość i sekretarz gminy Ewa Markowska, burmistrz Krasnegostawu Hanna Mazurkiewicz.

Na wystawie zaprezentowano 34 obrazy olejne  z cyklów : „Las polski” (9 obrazów), „Pejzaż i architektura” ((9 obrazów), „Historia- Batalistyka” (4 obrazy), „Kwiaty” (4 obrazy), „Szlakiem kresowych twierdz i stanic” (4 obrazy),  „Martwa natura” (4 obrazy).

Wystawę można oglądać do 14 lutego 2015r. w godzinach pracy biblioteki powiatowej.

no images were found

.

Możliwość komentowania Wernisaż wystawy malarstwa Stanisława Miszczuka w Galerii Collegiata Biblioteki Powiatowej w Krasnymstawie. została wyłączona