Wystawa malarstwa Justyny Ślusarczyk i Adama Białego

wtorek, 5/12/2006

Wystawę otwarto w Bibliotece dnia 5 grudnia. W jej otwarciu wzięli udział znakomici goście na czele Se starosta Januszem Szpakiem, delegacje z Siennicy Różanej i Żółkiewki.

Justyna Ślusarczyk urodziła się w Kielcach w 1974 roku. Jest absolwentką liceum sztuk plastycznych w Kielcach i wydziału sztuk pięknych uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu. Jest specjalistą konserwacji i restauracji malarstwa i rzeźby polichromowej. Jeszcze podczas studiów uczestniczyła w licznych plenerach i konkursach malarskich. Brała udział także w pracach konserwatorskich w kraju i za granicą, przy obiektach zabytkowych (przy konserwacji malarstwa ościennego, obrazów olejnych, ołtarzy i różnych rzeźb. Obecnie wykonuje prace pastelami suchymi, maluje w technice olejnej na płótnie i innych podłożach malarskich, wykorzystując znajomość technik dawnych mistrzów, technik pozłotniczych i sztukaterii. Główne motywy pojawiające się w jej pracach to pejzaże, kwiaty, natura. Jej pasją jest również fotografowanie przyrody, nieba. J. Ślusarczyk mieszka w Siennicy Różanej.

Adam Biały pochodzi z Ostrowa Lubelskiego, aktualnie mieszka w Żółkiewce. Urodził się w 1965 roku. Ukończył Liceum Zawodowe w Świdniku przy WSK – PZL, potem uczęszczał do Policealnego Studium Budowlanego w Lublinie na kierunku projektowanie architektoniczne. Później skończył jeszcze Studium Nauczycielskie w Zamościu na kierunku nauczyciel plastyki oraz studia magisterskie na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie na kierunku Wychowanie Plastyczne, a następnie studia podyplomowe z informatyki w Wyższej Szkole Administracji i Zarządzania w Zamościu. Adam Biały pracuje jako nauczyciel. Interesuje się malarstwem i grafiką. Swoje prace plastyczne prezentuje na wystawach indywidualnych i zbiorowych, także poza granicami kraju. Jego prace w swoich prywatnych kolekcjach mają koneserzy sztuki z Belgii, Holandii, Niemczech, Szkocji, USA, a także w Polsce.

W czasie wernisażu Justyna Ślusarczyk mówiła : „Maluję w przełomowych momentach mojego życia. Najczęściej są to pejzaże, martwa natura malowane spontanicznie.” Obrazy Adama Białego pochodzą z cyklu „Mroki”. Są przepełnione ciemnymi barwami, jednak „po obserwacji dostrzeżemy w nich pliki światła”.