Podsumowanie konkursu fotograficznego „Uroki i walory przyrodnicze doliny Wieprza”. Wystawa „Świat przyrody ziemi krasnostawskiej”.

czwartek, 6/12/2007

Dnia 6 grudnia podsumowano konkurs fotograficzny „Uroki i walory przyrodnicze doliny Wieprza”, który został zorganizowany przez Bibliotekę i PTTK Oddział Krasnystaw. W konkursie udział wzięło 50 uczniów z Zespołu Szkół nr 1, nr 4 i nr 5 w Krasnymstawie. Komisja konkursowa w składzie : Joanna Kawęcka, Andrzej Majchrowicz, Elżbieta Patyk, Przemysław Sarzyński oceniła 94 prace fotograficzne, które wpłynęły na konkurs i postanowiła przyznać w kategorii „Prace fotograficzne- cykl 3 zdjęć” : I nagrodę – Olga Marcieniec z ZSz nr 4, Jan Marcieniec z ZSz nr 4, II nagroda – Karolina Kozak z ZSz nr 4 , III nagroda – Paulina Adamowicz z ZSz nr 1. Wyróżnienia przyznano : Katarzynie Żeżuła z ZSz nr 4, Justynie Szewczyk z ZSz nr 1, Edycie Chytrosz z ZSz nr 5, Agnieszce Czwórnóg z ZSz nr 5, Ewelinie Jawor z ZSz nr 1, Karolinie Koziel z ZSz nr 1 .

W kategorii „Prace fotograficzne – 1 zdjęcie” przyznano : I nagroda – Oliwia Dolak z ZSz nr 1, II nagroda – Adam Grzyb z ZSz nr 1 i Katarzyna Simczak z ZSz nr 4. Wyróżnienia przyznano : Justynie Ciechan z ZSz nr 4, Wiktorii Król z ZSz nr 1 , Marcinowi Kubinie z ZSz nr 1 . Nagrodzone i wyróżnione prace zaprezentowano na wystawie, uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody.

Gościom zaprezentowano wystawę planszową „Świat przyrody ziemi krasnostawskiej”, która na siedmiu planszach prezentuje przyrodę powiatu.