Otwarcie wystawy malarstwa Justyny Tkaczyk, Krzysztofa Wieliczko i Roberta Jaszaka.

wtorek, 19/06/2007

Dnia 19 czerwca odbyło się otwarcie wystawy malarstwa Justyny Tkaczyk, Krzysztofa Wieliczko i Roberta Jaszaka. Podsumowanie konkursu „Legendy Ziemi Krasnostawskiej”.

Justyna Tkaczyk jest absolwentką państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Zamościu, uzyskała tytuł magistra sztuki w Instytucie Sztuk Pięknych Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. W 2003 roku odbyły się jej wystawy w Łopienniku i w Rejowcu. W 2004 uzyskała tytuł „Talent Roku” powiatu krasnostawskiego. Pracuje w GOK w Łopienniku, gdzie prowadzi zajęcia plastyczne. Jest również nauczycielką plastyki w Szkole Podstawowej w Fajsławicach.Jest artystą inspirująca się sztuką informel, tworzy obrazy olejne i grafiki w wypracowanym własnym stylu pełnym nierealnych kształtów i kolorów. Eksperymentuje zarówno z formą jak i z treścią swoich prac nadając każdej z nich niepowtarzalny wymiar.

Krzysztof Wieliczko ukończył Instytut Sztuk Pięknych Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. W 2003 r. brał udział w Międzynarodowych Warsztatach Plastycznych w Rejowcu, gdzie również odbyła się jego wystawa autorska. W 2004 uzyskał tytuł „Talent Roku” powiatu krasnostawskiego. Rysuje, maluje obrazy olejne i akwarele utrzymane w nurcie realistycznym, który przełamuje patrząc przez pryzmat własnej kreski i plamy. Obecnie oprócz prac autorskich tworzą dzieła wykonywane na indywidualne zamówienia.

Robert Jaszak mieszka w Majdanie Wierzchowińskim w gminie Żółkiewka. 10 lat temu po poważnym wypadku został sparaliżowany, porusza się na wózku inwalidzkim. Zainteresował się sztuką ludową. Wykorzystując wolny czas oraz środki dostępne pod ręką zaczął rysować motywy kwiatowe kolorowymi długopisami doprowadzając sztukę łączenia kilku kolorów do perfekcji. Laureat konkursów na sztukę ludową. Tworzy również przedmioty użytkowe z kruszyny o charakterze artystycznym.